بسم الحق

 

بیانیه انجمن اسلامی دانشکده حقوق، علوم سیاسی و زبان های خارجی

دانشگاه آزاد اسلامی مشهد    (بیانیه شماره ٥)

 

﴿ زمر ١٨  «فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه»

((پس به بندگانی که اقوال را می شنوند و بهترین و درست ترین آن را قبول میکنند بشارت بده))

 

  انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده حقوق،علوم سیاسی و زبان های خارجی ، با توجه به رسالت همیشگی خود که همان فضای تضارب آرا و ایجاد توازن در حوزه اندیشه، بیان و همچنین ارتقای سطح فرهنگی در حوزه دانشگاهی است ، برآن برآمد تا رسالت خود را برای بار دیگر گوشزد نماید .

دانشگاه محلی مقدس است ، افرادی که به اسم اسلام و برداشت انحصار طلبانه از آن و در عین حال با زیرپا گذاشتن یکی از درخشان ترین فرامین الهی

( جدال احسن )  سعی بر مصادره نظام، رهبری و این انقلاب به نام خود دارند، جایگاهی در آن ندارند.

 افرادی که متاسفانه برای پیشبرد اهداف خود به دلیل ضعفِ در منطق و درک و عدم تحمل صدای مخالف، توانایی عمل به جدال احسن را ندارند و هربار با استفاده از ابزار زشت هوچی گری ، تهمت و افتراء و در انتها با ایجاد تنش های فیزیکی ، سعی در اتهام زنی و تخریب افراد دارند ، حال آنکه خود رسوا می‌شوند و دستِ آخر این دانشجواست که با هوشیاری قضاوت می‌کند .

افرادی که ادعا می‌کنند اصلاحات مرده است حال آنکه منطق و عقلانیتِ آن هاست که مرده است . افرادی که با بی قانونی های پی در پی خود و در عین حال با متهم کردن افراد به بی قانونی ، خود را فراتر از قانون می‌دانند، و این تبدیل به یکی دیگر از عادات ناپسند آن ها شده است و متاسفانه به دلیل کوتاهی نهادهای نظارتی ذیربط در محیط دانشگاه و فراتر از دانشگاه در توبیخ و تنبیه آنها بار دیگر شاهد تکرار اعمال آنها هستیم ، گویی که این رفتار موجب تبدیل شدن آن به ابزاری برای ادامه حیات و پیشبرد اهدافشان شده است . و این خود آنها هستند که باعث ایجاد جوی ملتهب در فضای دانشگاه وحتی بعضا کشور می‌شوند . افرادی که خود را مدعی حفاظت از کشور و دانشگاه می‌دانند، با رفتار ، گفتار و منطق خود بیشترین آسیب را به کشور و دانشگاه وارد می‌کنند .

 انجمن اسلامی دانشکده حقوق،علوم سیاسی و زبان های خارجی بعد از تکرار این چنین رفتارهایی در محیط دانشگاه و صبر در قبال آن، این را گوشزد می‌نماید که قانون ، قانون است و اجرای آن الزامی و این خود مستلزم این است که تمام تشکل ها در حوزه ای برابر پاسخگو باشند و هیچ تشکل دانشجویی خود را برتر نداند .

مجموعه انجمن اسلامی در این مدت نشان داده است که عقلانیت و اعتدال در سایه توجه به اصلاحات درون گفتمانی می‌تواند باعث اعتلا و پیشرفت مجموعه دانشگاه باشد و در فضای آرامش و توجه به قانون تا این لحظه به این مهم دست پیدا کرده است. اما با توجه به اتفاقات پیش آمده در همایش جریان شناسی اصلاحات: فراز ها و فرود ها ،در روز دوم خردادماه از مسئولین ذی ربط به شدت خواستاریم برخوردهای لازم را جهت مقابله با این جریانات خودسر انجام دهند.

بدیهی است عدم برخورد قاطع با چنین رفتارهایی منجر به تایید این گونه اعمال توسط مسئولین دانشگاه است و درخواست به حق این تشکل تنها و تنها رسیدگی انظباطی عوامل بی نظمی و اخلال گر در این برنامه است .

در انتها از تمام عزیزان و دوستانی که در اجرای این برنامه به ما مجموعه انجمن اسلامی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد کمک کردند صمیمانه سپاسگذاریم و دست تک تک دوستانی که دل در گرو این جریان فکری دارند را به گرمی می‌فشاریم . اتحادی که در این روز از سوی دانشجویان علاقه مند به تفکر اصلاح طلبی دیدیم نوید آینده ای روشن برای جنبش دانشجویی دارد.

 

(( وَإِذَا رَأَیْتَهُمْ تُعْجِبُكَ أَجْسَامُهُمْ وَإِنْ یَقُولُوا تَسْمَعْ لِقَوْلِهِمْ كَأَنَّهُمْ خُشُبٌ مُسَنَّدَةٌ یَحْسَبُونَ كُلَّ صَیْحَةٍ عَلَیْهِمْ هُمُ الْعَدُوُّ فَاحْذَرْهُمْ قَاتَلَهُمُ اللَّهُ أَنَّى یُؤْفَكُونَ منافقون﴿٤ ))


  • آخرین ویرایش:دوشنبه 4 خرداد 1394
نظرات()   
   
آخرین پست ها

بیانیه شماره 5 انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده حقوق ، علوم سیاسی و زبان ها خارجی..........دوشنبه 4 خرداد 1394

فراخوان تحریریه نشریه سکوت. (شماره ۲)..........شنبه 19 اردیبهشت 1394

معرفی نشریات برتر اولین جشنواره میان استانی نشریات دانشجویی(استان های خراسان رضوی،شمالی،جنوبی،گلستان و مازندران) در مشهد مقدس..........شنبه 19 اردیبهشت 1394

تبریک به نشریه سکوت..........جمعه 18 اردیبهشت 1394

مناظره سیاسی ، مذاکرات هسته ای و نقش آن در توسعه سیاسی کشور..........جمعه 28 فروردین 1394

دیدار راهگشا با حجت السلام سید هادی خامنه ای..........دوشنبه 17 فروردین 1394

بیانیه حمایت از تفاهم سیاسی در مذاکرات هسته ای (شماره 3)..........دوشنبه 17 فروردین 1394

بررسی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دولت های دهم و یازدهم..........یکشنبه 26 بهمن 1393

رسالت انسان های بزرگ تغییر واقعیت های پوشالی جامعه است..........دوشنبه 29 دی 1393

همایش دانشجویی «جهان عاری از خشونت علیه زنان» ..........سه شنبه 2 دی 1393

انجمن اسلامی دانشکده حقوق، علوم سیاسی و زبان های خارجه..........دوشنبه 1 دی 1393

همه پستها

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic